Kreator, Wizjoner, Esteta

              Propozycja własnego rozwoju poprzez proces twórczy, malowanie intuicyjne Vedic Art. Zapoznanie z poziomami świadomości i sposobami ich przekraczania, 17-oma zasadami Vedic Art i  prawami uniwersalniymi.
                 Warsztat nie wymaga żadnych umiejętności malarskich, ani doświadczenia w tej dziedzinie. Jest niesamowitą przygodą dla każdego, kto jest otwarty na nowe doświadczenia i chce w przyjemny i ciekawy sposób popracować ze sobą na głębokich poziomach.
           Warsztat 1. stopnia to trzydniowe spotkania, warsztat 2. stopnia – również. ( wymagane zaopatrzenie się w podobrazia, farby akrylowe i pędzle).
Więcej o Vedic Art:

Twórcą metody Vedic Art jest szwedzki artysta Curt Källman, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Sztokholmie, ale szybko  zaczął pracować na swoich zasadach. Opracował metodę łączącą tradycyjną szkołę sztuk z filozofią indyjskich Wed.

Starożytna wiedza zawarta w Wedach, mówi, że cała wiedza jest w nas  – tak jak ziarno każdej rośliny wie jak stać się kwiatem. Gdt natura rozwija się zgodnie ze swoim własnym rytmem, wtedy wszystko jest w harmonii i równowadze.

Cała wiedza, którą potrzebujemy jest dostępna i już istnieje, a tak zwane 17 zasad Vedic Art, które poznaje się na kursie, to nic nowego. One dotyczą całego stworzenia i prowadzą do zjednoczenia, do jedności ze Źródłem. Tworzenie jest czymś naturalnym i każdy jest do zdolny do tworzenia.

Vedic Art polega na bezpośrednim doświadczeniu. 17 zasad są jedynie narzędziem, by poprowadzić Cię do Twojego wnętrza. Stajesz się bardziej świadomy siebie, a w tym samym czasie doświadczasz całego procesu tworzenia: Sztuka i Życie stają się jednym.

Vedic Art przypomina jak malować. Od samego początku, gdy poznajesz 17 zasad Vedic Art, zaczynasz odtwarzać w sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz.  Vedic Art daje Ci mapę nawigacyjną.

Metoda ma swoje źródło w Wedach. Zapisane są tam uniwersalne prawdy o wszechświecie, o potencjale człowieka i jego istocie. Ta starożytna, licząca 5000 lat wiedza, pomaga w prosty i naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą we wnętrzu każdego człowieka. Przez stulecia dostępna była jedynie joginom i ludziom biegłym w sanskrycie. Mistrz Maharishi Mahesh Yogi zapragnął, by mądrość Wed była znana ludziom Zachodu. Wiedział, że prawda ta może ich wyzwolić i sprawić, by żyli szczęśliwie. Szukał metody, jak ją przekazać. W latach 80-tych znalazł właściwą osobę, szwedzkiego malarza, Curta Källmana, któremu przekazał mądrość wedyjską wraz z 17 zasadami. A ten opracował metodę malarską, dzięki której każdy może poznać prawdę o sobie samym i odkryć swój twórczy potencjał. Żeby zrozumieć same zasady, trzeba doświadczyć każdej z nich podczas malowania. Działają na podświadomość, świadomość i nadświadomość człowieka, doprowadzając do stworzenia przejrzystego kanału informacyjnego między nimi i integracji.

Dodaj komentarz