O MNIE

Wszystko, o czym piszę na tej stronie to moja historia, moje doświadczenie i moje przekonania.

Opowiadam o tym, co mnie ułatwiło życie; sprawiło, że jestem szczęśliwym, pozytywnie myślącym i otwartym na życie człowiekiem. Żyję własnym życiem i swoją prawdą. Pochwalam różnorodność i prawo do własnej drogi i własnego tempa rozwoju. Toteż akceptuję fakt, że znajdą się tacy, którzy skrytykują i źle ocenią to, co piszę. Wolno im.

Ja natomiast chcę na tej stronie podzielić się tym, czego się nauczyłam, doświadczyłam i co doprowadziło mnie do fantastycznego miejsca akceptacji i podziwu dla życia.

Bernadetta Katarzyna Bogdańska

                        11 lat temu byłam totalnie zagubionym człowiekiem, któremu zawalił się cały świat i wszystkie dotychczasowe przekonania, wierzenia i prawdy rozpadły się w drobny mak. Sprawił to wypadek mojego syna. Ten sam wypadek i jego konsekwencje w ciągu tych 11-stu lat doprowadziły mnie w zupełnie inne miejsce.
I dziś żyję innymi prawdami, dzięki którym każdy ciężar życia może być lekki , a mnie jest po prostu dobrze ze sobą.
Bo kocham żyć :), wiem, kim jestem i co mnie motywuje. Jedyna zasada, którą uznaję to totalna szczerość wobec siebie. Traktuję swoje życie jak bajkę, w której trwa proces rozwoju, integracji i transformacji. Cały świat jest moim odbiciem, więc staram się go traktować tak, jak samą siebie.

 

Mam trzech dorosłych synów, z którymi bawimy się w dom, gdzie szczególną rolę odgrywa syn, który wychodzi ze śpiączki pourazowej. Mieszkam na …. zadupiu: wokół są pola i dwóch sąsiadów w pewnej odległości, a nad głową wciąż niebo. Domownikami są również 3 psy: Tofik, Tuptuś, Farcik oraz 3 koty: Muszka, Brzuszek i Żabocik.  Wokół domu mam piękny ogród i drzewa, które też mają swoje imiona. Kiedyś napiszę o nich więcej. I to jest mój świat, który kocham.

 

Jeśli chodzi o wykształcenie, to w dalekiej przeszłości ukończyłam studia teologiczne i podyplomowe pedagogiczne, ale w chwili obecnej są dla mnie bez znaczenia.

 

Po wypadku syna zdobywałam wiedzę i umiejętności na różnych, najróżniejszych kursach i warsztatach i tę wiedzę, doświadczenie i umiejętności bardzo sobie cenię, bo w końcu nauczyłam się czegoś, co mogę wykorzystać w życiu i co ułatwia mi życie na co dzień.

 

Jako terapeuta wyznaję przekonanie, że moją rolą jest jedynie „poświecenie latarką”, natomiast pracę „sprzątania” i tak każdy wykonuje sam.

 

                  Metody, którymi pracuję są moją codzienną praktyką – tak, jak mycie zębów. Często odbiegają od oryginałów, których się nauczyłam gdzieś tam, zostały przeze mnie zmodyfikowane, żeby były skuteczniejsze lub łatwiejsze w wykonaniu lub kilka połączyłam w jedną.
I tak:
 1. wykorzystuję w pracy elementy vipassany, bioenergoterapii, recall healingu i Reiki, co tworzy skuteczną metodę pracy z ciałem – prosta metoda, gdy w ciele pojawia się niespodziewany ból.
 2. Terapia akceptacji cienia i efekt Merlina – genialne i skuteczne metody do pracy z emocjami i relacjami.
 3. Ananda Mandala – najmocniejsza ze znanych mi praktyk hinduska praktyka oddechowa, uruchamia i rozwija Kundalini.
 4. Terapia czaszkowo – krzyżowa – bardzo skuteczna w połączeniu z energią Mahatmy lub Shambalą Reiki, gdy pacjent ma tylko jedną chorobę somatyczną i wystarczające zasoby do regeneracji.
 5. Połączenie ciała z duchem – kocham tę metodę, wspiera mnie każdego dnia.
 6. Terapia dźwiękiem – kamertony i głoskowanie energetyczne.
 7. Praca z przekonaniami – elementy theta healingu, regresingu i pracy z podświadomością.
 8. Przeprowadzanie rozwodu energetycznego, odzyskiwanie cząsteczek duszy, zwalnianie z umów pomiędzy duszami, odprowadzanie upadłych dusz – skuteczne w trudnych, toksycznych relacjach, w stanach depresyjnych, bólach migrenowych głowy.
 9. Zasady transerfingu, praca z afirmacjami, elementy dzogczen – dla pomyślności materialnej i bycia skutecznym Stwórcą.
 10. Różnorodne medytacje jako forma hipnoterapii płytkiej.
 11. Praca z oddechem – oddech 4+4+4+4, oddech haragei i oddychanie żywiołami, pranayama,
 12. dwupunkt kwantowy – świetna metoda wykorzystująca energię kosmiczną do materializacji marzeń.
 13. Vedic Art i malowanie intuicyjne – coś, co nadaje życiu smak i wdzięk 🙂
 14. Regresja hipnotyczna: wiekowa i wcieleniowa.
 15. Uzdrawianie praniczne – kolorową praną.
 16. LIFE FLOW – najbardziej kompleksowa i natychmiastowo skuteczna technika pracy z traumami rodowymi, genialna i wyjątkowa, moim zdaniem – medycyna przyszłości. 🙂

Na moim blogu znajdziesz opis wszystkich podstawowych technik, którymi pracuję i które mogą ułatwić życie również Tobie. Polecam codzienną praktykę Ananda Mandala, medytację ciszy i akceptację cienia.

Znajdziesz też sporo wiedzy ezoterycznej, psychologicznej i życiowej. Jednak wiedza bez działania nie przynosi żadnych efektów. Dopóki nie wprowadzisz w życie tego, co zrozumiesz i  czego się nauczysz – to nie zadziała!

Zapraszam Cię więc do lektury i do działania.  🙂

Zapraszam Cię też na warsztat DŁUGOWIECZNI 115+ oraz do Szkoły Kreatorów Nowej Ery, rocznych warsztatów kompleksowo zmieniających życie. Warunkiem przyjęcia do SKNE jest uczestnictwo w I i II etapie warsztatów DŁUGOWIECZNI 115+ lub bycie zaawansowanym w pracy z energiami własnymi metodami oraz wiek do 55 lat.