CO MOŻNA WYCZYTAĆ Z TWARZY?

Podobno oczy są zwierciadłem duszy – możliwe. Zarówno z oczu, jak i z każdego innego detalu naszej twarzy można wyczytać bardzo wiele…  

Z pewnością  można wyczytać większość chorób, jakie mamy, a uśmiech pomaga w poprawieniu kondycji wielu organów wewnętrznych. Ale do konkretów.

OZNAKI CHORÓB SERCA

Kształt fałdu nosowo-wargowego

Kształt fałdu nosowo-wargowego informuje o stanie naszego serca. Co ciekawe, nie każdy człowiek ma wyraźnie rozwinięty fałd nosowo-wargowy.  To jednak nie znaczy, że ma chore serce, lecz jedynie, że jego serce – w porównaniu z całym organizmem – jest słabsze.

Normalna bruzda nosowo-wargowa powinna być spiczasta i rozpoczynająca się u góry przy nosie. Każde poszerzenie fałdu, bądź tylko jego części albo też rozprostowanie całego fałdu jest informacją, że serce było obciążone w jakimś okresie czasu i nie jest już tak sprawne jak wcześniej. Wymaga więc od nas spokojniejszego trybu życia i świadomego relaksu.

Jeśli fałd nosowo-wargowy jest zaczerwieniony – to informacja o stanie zapalnym. Jasny, blady kolor świadczy o zmęczeniu, niewydolności oraz o mniejszym ciśnieniu tlenu w żyłach. Spuchnięty fałd nosowo-wargowy to oznaka przyjmowania licznych i silnych środków farmakologicznych lub narkotyków.

Oznaczenia na rysunku:

 1. osierdzie
 2. prawa komora serca
 3. zastawka trójdzielna
 4. prawy przedsionek
 5. węzeł zatokowo-przedsionkowy
 6. aorta wstępująca
 7. lewa tętnica płucna
 8. lewy przedsionek
 9. żyła płucna
 10. zastawka dwudzielna
 11. lewa komora
 12. wsierdzie
 13. żyła główna górna
 14. żyła główna dolna
 15. mięsień sercowy prawy
 16. mięsień zastawki serca prawy
 17. przegroda międzykomorowa
 18. mięsień zastawki serca lewy
 19. mięsień sercowy lewy

Choroby i wady serca zaznaczają się na fałdzie nosowo-wargowym odchodzącymi na bok zmarszczkami, w zależności od miejsca powstania uszkodzenia w sercu. Widać to wyraźnie na twarzach ludzi starszych.

Jeśli się uśmiechniesz szeroko i również pojawiają ci się zmarszczki odchodzące od fałdu nosowo-wargowego, to sprawdź na rysunku, gdzie ma kłopoty lub jest osłabione twoje serce.

Wrodzona wada serca (w zastawkach) widoczna jest najczęściej w postaci figury geometrycznej na wysokości zastawek serca ( najczęściej w kształcie rombu).

OZNAKI CHORÓB UKŁADU TRAWIENNEGO

Układ trawienny rozpoczyna się w jamie ustnej i właśnie w okolicy ust należy szukać wskazówek dotyczących stanu organów trawiennych.

Jeśli górna warga jest jasna o lekkim zielonkawym odcieniu, dolna natomiast niebieskawo-czerwona, to mamy do czynienia z mocnymi zaburzeniami flory bakteryjnej jelit.

Na podstawie wyglądu ust można określić stan jelita grubego i cienkiego. Swoje miejsce mają tu także wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka, żołądek i śledziona.

Rysunek poniżej przedstawia miejsca nazywane „10-oma perłami jelita grubego i cienkiego”. Prowadzone są badania i leczenie schorzeń układu pokarmowego za pomocą koloropunktury. „Dziesięć pereł” dolnej i górnej wargi są jasno przyporządkowane do określonej częstotliwości promieniowania ultrafioletowego. Niekiedy konieczne jest – w przypadku określonych schorzeń – naświetlanie promieniowaniem podczerwonym.

 

Na rysunku poniżej zaznaczono na wszystkie miejsca na ustach i wokół ust, które informują o stanie naszych organów wewnętrznych. Zwróć uwagę na miejsca, w których często robi się opryszczka i już masz jasność, z jakiego powodu ci wyskoczyła.

 

FAŁD STRESU NA PŁATKU UCHA

Na podstawie wyglądu płatka ucha można określić stan układu limfatycznego człowieka. Gruby fałd stresu o pełnym kształcie wskazuje na dobre funkcjonowanie układu krwionośnego i chłonnego, a także układu odpornościowego organizmu.

 

 

Grube płatki uszu świadczą o intensywnym procesie powstawania limfy i dużej sile do regeneracji. Natomiast cienkie płatki uszu wskazują, że siły i płyny w organizmie takiego człowieka szybciej się wyczerpują i trudno jest mu odbudować odpowiednie rezerwy.

PODSUMOWANIE

Jeśli uważnie przeanalizowałeś/aś rysunki z dzisiejszego wpisu, to dostałeś/aś sporo informacji o sobie bez robienia drogich, nieraz bolesnych badań.

Dodatkowo możesz sobie w tym momencie uświadomić wagę uśmiechu: każdorazowy uśmiech wpływa na stan twojego serca i to w sposób dosłowny. Co ciekawe, podanie silnych leków dożylnych na serce niemal natychmiastowo zmienia kształt fałdu nosowo-wargowego. A ty bez leków również możesz osiągnąć ten efekt: wystarczy na okrągło pamiętać o podnoszeniu kącików ust do góry. Powiem ci, że na początku wszystkie mięśnie twarzy bolą: zwyczajnie pojawiają się zakwasy. Ale po dwóch miesiącach kształt bruzdy nosowo-wargowej zmienia się i pojawia się albo wyraźne zaokrąglenie, albo spiczasta literka V. I to jest twój prawdziwy wkład w regenerację swojego serca. Bez latania do lekarzy, bez drogich badań, bez reklamówki tabletek, a nawet bez większego wysiłku… 🙂

Jeśli do tej pory uważałeś/aś, że bycie roześmianym, czy na okrągło uśmiechniętym jest niepoważne i raczej świadczy o głupocie – jest przecież powiedzenie: „śmieje się jak głupi do sera” – to po uważnym przeczytaniu tego wpisu powinieneś zmienić zdanie.  Życzę ci więc uśmiechu od ucha do ucha na okrągło i przez całe życie… 🙂

Zdjęcia w niniejszym wpisie pochodzą z książki: M. Muller  „Twarz – zwierciadłem zdrowia”.

Dodaj komentarz