Terapie naturalne

                                    Opisuję tutaj metody i techniki pracy z ciałem, umysłem i duchem, które sprawdziłam na sobie i które praktykuję na co dzień oraz takie, z których chętnie korzystam, gdy tylko mam możliwość i są to np. masaże ma-uri. Efekty uzdrowienia ciała fizycznego są u mnie ewidentne, dzięki tym terapiom żyje również mój syn.

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

                                                pracuję tą metodą od sześciu lat, przynajmniej trzy razy uratowała mojemu synowi życie, jeśli jest wykonywana przez terapeutę ze sporym doświadczeniem i wyczuciem, daje znakomite efekty zarówno u osób z lekkimi chorobami, jak i z poważnymi, pod warunkiem, że organizm posiada wystarczające zasoby do regeneracji. Jeśli nie, też jest skuteczna, jednak wymaga dużej uważności i „miareczkowania” procesu regeneracji lub pracy wyłącznie z Ciszą i boską Miłością.

No i trochę suchych informacji o metodzie: nazywana jest także Osteoterapią Kranialną.

                                               Polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, kości krzyżowej i kręgosłupa w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych, których napięcie może przysporzyć wiele kłopotów zdrowotnych. Terapeuta pracując na systemie czaszkowo-krzyżowym obserwuje za pomocą lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym, a następnie równoważy te nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach. Istotą terapii jest założenie, że w każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją mechanizmy kompensacyjne, np. hologram zdrowia utrwalony w pulsacji Pierwotnego Oddechu Życia, które można zmobilizować. Regulacja systemu czaszkowo – krzyżowego jest właśnie impulsem do wyzwolenia tych wewnętrznych sił organizmu dla utrzymania lub powrotu do równowagi. Stąd możliwość pracy z pacjentem w każdym wieku – od okresu noworodkowego a nawet płodowego aż po wiek podeszły. W organizmie człowieka obok bicia serca i oddechu istnieje rytm, w którym porusza się płyn mózgowo-rdzeniowy. Niesie on ze sobą informację o zdrowiu i dostarcza ją do wszystkich tkanek. Niezakłócony przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego umożliwia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie całego organizmu. Wskutek urazów, wypartych emocji i chorób, ten przepływ ulega zablokowaniu, co może objawiać się między innymi napięciem, bólem i brakiem energii do życia. Terapia polega na wzmacnianiu naturalnego rytmu i usuwaniu blokad w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego przez delikatny dotyk. Powoduje to głęboki relaks i umożliwia regenerację centralnego układu nerwowego.

                                                                   Polecam warsztaty u pani dr Grażyny Walasek, bardzo mądrej, kompetentnej i doświadczonej terapeutki, oraz jej Stowarzyszenie Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej w Warszawie.

BIOENERGOTERAPIA

                                                „jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej, opierająca się na (niedowiedzionych naukowo) właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Bioenergoterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka , co rzekomo umożliwia organizmowi powrót do homeostazy i samozwalczania choroby. Współczesna nauka nie potwierdza jednak istnienia wymienianych właściwości energetycznych bioenergoterapeuty ani kanałów
energetycznych”- to jest definicja z Wikipedii :).

                                                    Definicja jak definicja… Jej główny błąd to stwierdzenie, że bioenergoterapia opiera się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty, co sugeruje, że ów ma jakieś wyjątkowe moce niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Tymczasem to nieprawda. Wystarczy tylko mieć elementarną wiedzę o systemie energetycznym człowieka, jego czakramch i ciałach subtelnych oraz technikę i każdy może być bioenergoterapeutą. Jednakże uważam, że jest to najmniej skuteczna technika (a nieraz groźna), ponieważ większość nauczycieli bioenergoterapii w różnych odmianach opiera się na odczuciach i intuicji samego terapeuty, a nie na odczuciach i informacjach płynących z ciała pacjenta. Jedyną technikę bioenergoterapii, którą polecam jest metoda Z. Domancica, właśnie dlatego, że nie ma w niej elementu „samowolki” terapeuty.
Jak w żadnej innej terapii naturalnej, w bioenergoterapii decydującą rolę odgrywa doświadczenie terapeuty i jego poziom świadomości, dlatego mogę polecić jako naprawdę skutecznych jedynie Kazimierza Kwitniewskiego z Gdańska, Zuzannę Ostafin z Krakowa i Elżbietę Starko z Lublina.

REIKI

                                             „Reiki jest starożytną techniką uzdrawiania wywodzącą się od mistrzów Dalekiego Wschodu. Metoda ta polega na przekazywaniu Kosmicznej, Boskiej, Energii Życia (prana, Ki, Chi ) poprzez dłonie, w celu leczenia siebie lub innych. Używanie jej nie wymaga przynależności do żadnego systemu wierzeń, a jako że uzdrawianie jest wspólne im wszystkim, nie wchodzi w konflikt z żadnym z nich. – tak przynajmniej twierdzą Nauczyciele Reiki.
Ja pracuję SZAMBALĄ REIKI – bardzo delikatna, biała enegia, która często podczas
terapii przechodzi w Mahatmę – silniejszą energię Merkaby, delikatnie zieloną, rześką i lekko miętową.

ANANDA MANDALA

                                         hinduska praktyka oddechowa, działa na cały system energetyczny człowieka, wykonywana codziennie uruchamia kundalini no i oczywiście wzmacnia siły życiowe i w efekcie uzdrawia ciało. Wymaga cierpliwości i świadomego udziału w procesie oczyszczania ciał subtelnych. Polecam tę technikę ludziom wysoce zmotywowanym, czyli albo mającym śmiertelną chorobę
albo w inny sposób zdesperowanym i chcącym zmienić swoje życie. Przynosi efekty praktycznie już po pierwszej sesji, jednak trzeba sporo w sobie przełamać, żeby wykonywać ją codziennie….
SOUL BODY FUSION
metoda Jonette Crowley, połączenie Ducha z ciałem maksymalnie jak to jest możliwe w danym momencie, wyjątkowo prosta i skuteczna terapia, ułatwia życie i rozwiązywanie bieżących tematów w życiu, wpływa też łagodnie na ciało, doprowadzając do homeostazy.

MASAŻE MA-URI

                                                        Długo szukałam najlepszego i skutecznego masażu dla mojego syna. Zetknęłam się
z masażem chińskim robionym płytką z rogu bawolego, masażem limfatycznym, refleksologią, masażem ajurwedyjskim, lomi-lomi. Najwięcej dobrego mogę powiedzieć o masażu ma-uri.
Masaż ma-uri jest delikatnym,ale najbardziej kompleksowym masażem energetycznym. Masażysta masuje ciało całym przedramieniem, nie tylko dłonią przy dźwiękach muzyki. Dla mnie za każdym razem jest to niesamowite doświadczenie, ponieważ masaż jest odpowiedzią na moją intencję, z którą przyszłam, mam nieprawdopodobne obrazy przed oczami, jak oczyszczają się i równoważą żywioły w moim ciele. Doświadczenie nieziemskie 🙂 Warto zwrócić uwagę, że ważnym czynnikiem gwarantującym skuteczność i satysfakcję z masażu jest doświadczony i rezonujący z nami masażysta. Inaczej – lipa 🙁

UZDRAWIANIE PRANICZNE – koloroterapia Choa Kok Sui

                                             Trzy lata temu byłam na pierwszym stopniu warsztatu tej metody i zraziłam się tym, że człowiek się namachał, a efekty były mizerne. Toteż miesiąc temu z dużymi oporami poszłam na II stopień, nawet sobie kostkę skręciłam w drodze na warsztat :). Moi Przewodnicy tak mi to podsunęli, a ja się broniłam… Okazało się, że dopiero drugi stopień daje umiejętności i skuteczność. Jestem bardzo zadowolona z efektów pracy kolorową praną, polecam każdemu. Szybko, sprawnie i skutecznie. A przecież miarą prawdy jest skuteczność. Tym bardziej, że pracując dla kogoś, pomagamy też sobie. Jednak warto pamiętać, że korzystając z pomocy bioenergoterapeuty pranicznego, należy spytać o jego doświadczenie i staż w pracy tą metodą. Im większe doświadczenie, tym większa skuteczność. Oczywiście, jedna terapia też nie pomoże, trzeba wziąć serię albo nauczyć się samemu. 🙂

Dodaj komentarz