Uwodnienie organizmu

Każdy wie, że organizm człowieka składa się w większości z wody. Jednak ilość tej woda zmienia się w ciągu życia.

I tak zdrowy 20-latek ma organizm uwodniony w 68%, a 40-latek już tylko w 48%. Im człowiek starszy, tym uwodnienie organizmu maleje. Nie na darmo mówi się: „zasuszony staruszek” 🙂

Taka informacja jest ważna dla osób świadomie dbających o swoje zdrowie, bo przecież ilość wody dostarczanej do organizmu w dużej mierze zależy od nas. I to im szybciej nauczymy się pić ok. 3 litrów wody dziennie, tym lepiej. Z prostej przyczyny: w starszym wieku znacznie trudniej zmienić przyzwyczajenia.

Ponadto należy pamiętać, że  organizm dobrze uwodniony łatwiej przyjmuje zmiany i szybciej się regeneruje. Dlatego przed każdą terapią naturalną, łącznie z masażami, medytacjami, dwupunktem, bioenergoterapią i wszelkimi innymi trzeba wypić kilka szklanek wody. Bo zwyczajnie dzięki temu efekt terapii będzie lepszy.

Efekt odmładzający głodówki ( dwu- lub trzydniowej) również jest zasługą uwodnienia organizmu, detoks to jedynie ok. 30% wszystkich zmian na poziomie komórkowym.

Dlatego: „Pij wodę, będziesz zdrowszy, młodszy i łatwiej się zregenerujesz” . 🙂

3 myśli na temat “Uwodnienie organizmu

  1. Bernadetto, widziałaś tygrysa w naturze pijącego 3 litry wody dziennie? Woda mineralna nie nawodni organizmu, wręcz go odwodni, ponieważ nie jest wodą strukturalną, odpowiednią dla naszego organizmu. Żeby komórka została nawodniona woda musi mieć odpowiednią strukturę, czyli jej cząsteczkę „pasującą” do naszej , w skrócie 🙂 Woda min. ma bardzo dużą cząstkę, a nasz płyn ustrojowy ma b. małą w porównaniu. Dlatego woda /płyn do nawadniania (strukturalna) to soki, mleko. No i własny mocz oczywiście 🙂

    1. woda strukturalna to po prostu woda najpierw zamrożona i wystarczy. 🙂 soki nie są zbyt dobrym pomysłem dla ludzi, którzy mają słabą trzustkę, toteż nie polecam dla wszystkich. Natomiast uwodnienie organizmu to głównie po to, żeby nerki szybciej filtrowały toksyny i tutaj nie ma znaczenie, czy to jest woda strukturalna, czy zwykła.

Dodaj komentarz